VIPA na mezinárodním mistrovství ČR ve feederu - nové zkušenosti a poučení

Publikováno 2016-10-03

Letos jsme se poprvé, jako tým zúčastnili Mezinárodního Mistrovství ČR ve feederu. Tento závod se letos chytal na veslařském kanále v Račicích, což je voda zajímavá, ale neřekl bych, že regulérní. Jsou zde totiž lavice kam ryba nenajede a na těchto úsecích se může stát, že může být člověk i bez ryby, což se přesně i stalo. V sektoru, kde seděl můj kolega Milan Rada, byli vedle sebe hned čtyři lidi bez záběru. Byl to sektor C2. Já jsem seděl v sektoru F5, kde se celkem ryby chytaly. Podařilo se mi zdolat 5 kaprů, 7 plotic, o dva kapry jsem přišel. Jednoho jsem utrhl a druhého jsem vyřízl při zdolávání. Na konec to pro mě s váhou 7.940kg znamenalo druhé umístění v sektoru. Franta, který chytal v sektoru A11 si vedl taktéž enormně. Zdolal 3 kapry a dvě plotice a s váhou 5.640kg  skončil na fantastickém 4. místě. Škoda, že si náš třetí kolega nešáhl na rybu. Bylo by to po prvním dnu zajímavé v umístění družstev, ovšem neregulérnost této trati se potvrdila. Neviděl jsem Milana více zničeného a vůbec se mu nedivím. 5 hodin bez záběru i když děláte vše, co naši týmové kolegové, kterým ryby berou. V žádném případě nebyla chyba v Milanovi a jeho chytání, ale v místě, na kterém chytal, ryba prostě nenajela. Je to samozřejmě škoda, ale stejně tak se to mohlo stát mně nebo Frantovi. Byli jsme zvědaví, co se bude dít druhý den, taktiku jsme nezměnili, byli jsme si jistí, že v té chyba nebyla.

 

Druhý den pro nás mohl být pro všechny veselejší, kdyby jsme však probrali šechny chyby - nechali jsme na navijácích silony o průměru 16 až 18mm a podobné průměry. Díky tomuto faktu jsme bohužel nebyli schopní udržet ryby na prutě a to ná stálo totální propad v závodním poli. Já jsem z 5 kaprů neudržel 4 a s touto jednou rybou vážící 1100gramů, jsem skončil v sektoru na 13. místě. Frantovi naštěstí v jeho sektoru stačil jeden zdolaný kapr a čtyři plotice na to, aby bylo jeho umístění 6. Milan z 9 kaprů udržel pouze dva a s váhou 3.080 kg skončil na 13. Bylo to pro nás velké poučení, být takhle hrubě nepřipraveni na tak duležitý závod, ale zároveň to pro nás znamenalo spoustu cenných zkušeností do dalších závodů. Použité vybavení bylo vynikající, chytali jsme modelové řady prutů zn. Trabucco a to Sygnum, Ultimate a Selektor. Bohužel jsme se neinformovali na přítomnost velkých kaprů a naší velkou chybou byly velmi slabé vlasce.

Všechny tyto řady prutů vám mohu předvést v naši vzorkové prodejně Prahy 9 Újezd nad Lesy a zároveň vás mohu seznámit i s krmením, které jsme měli připravené samozřejmě od firmy Trabucco, jakož i novinky závodních směsí GNT Match Exper. Pokud budete mít chuť, budu se vřele těšit na vaši návštěvu.

 

VIPA, Jiří Klement.